Psycholog dziecięcy pomaga znaleźć przyczyny trudnego zachowania dziecka lub nastolatka. Zazwyczaj są one bowiem skutkiem innych problemów np. niskiej samooceny. Pomoc psychologa dziecięcego w zrozumieniu własnych zachowań oraz emocji to pierwszy krok do zmian. To także szansa na lepsze, bardziej szczęśliwe dzieciństwo. Dlatego jeśli czujesz, że Twoje dziecko się od Ciebie oddala lub wpadło w złe towarzystwo zgłoś się na konsultację. Warto o tym pomyśleć także wtedy, gdy dziecko zmieniło swoje dobre nawyki na złe.
Na pierwsze spotkanie dotyczące dziecka zapraszamy rodzica lub oboje rodziców. Na konsultacji omawiane są trudności oraz problemy jakie zostały zaobserwowane przez opiekunów. To także czas, aby zastanowić się jakie są zachowania i reakcje poszczególnych członków rodziny. Dodatkowo można przyjrzeć się temu co się dzieje w domu, a także poza nim.
Podczas kolejnych wizyt psycholog/psychoterapeuta rozmawia oraz bawi się z dzieckiem (forma pracy zależy od jego wieku). W przypadku osób poniżej 18 roku życia pod koniec każdego spotkania ustalane są optymalne formy działania pomocne dla dziecka oraz członków jego rodziny.

Sesje z najmłodszymi i ich rodzicami, a także nastolatkami to regularne spotkania, które mają stałą częstotliwość (najczęściej co tydzień). Zawsze są prowadzone przez tego samego psychologa/psychoterapeutę. Na konsultację z psychologiem dziecięcym w Warszawie zapraszamy do kameralnego ośrodka zlokalizowanego na Starym Żoliborzu (5 minut na piechotę od stacji metra Plac Wilsona).

Czas trwania każdego spotkania to zazwyczaj 50 minut.

Oferujemy pomoc w obszarach Psycholog Rodzinny Warszawa, Psycholog Dziecięcy Warszawa, Psycholog Młodzieży Warszawa, Psychoterapeuta Warszawa, Psychiatra Warszawa.

Psychologowie, którzy pracują u nas z dziećmi oraz młodzieżą: