Marcin KałużyńskiPsycholog i psychoterapeuta egzystencjalny. Stopień naukowy magistra psychologii uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie jest w trakcie procesu certyfikacji w ramach 6‑letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii. Szkolenie to zostało zorganizowane przez wiedeńskie stowarzyszenie GLE‑International, pod kierunkiem Alfrieda Längle.

Prowadzi procesy indywidualne osób zmagających się z poczuciem braku sensu i satysfakcji w życiu, a także znajdujących się w sytuacji kryzysu. Pracuje z dorosłymi cierpiącymi z powodu zaburzeń psychicznych (nerwic, depresji oraz zaburzeń osobowości). Dodatkowo prowadzi terapię indywidualną osób zmagających się z z syndromem DDA. Na konsultacje zaprasza cierpiących z powodu straty oraz przeżywających trudności w relacjach z innymi ludźmi (w związku, w rodzinie czy też w pracy). Zajmuje się również poradnictwem psychologicznym, które jest krótszą formą pracy opartą na zasobach i ukierunkowaną na rozwiązanie problemu. Wykorzystuje do tego metodę logoterapii Viktora E. Frankla.

Swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, gdzie jako psycholog towarzyszył rodzinom dotkniętym przez nieuleczalne choroby. Prowadził grupę wsparcia dla rodziców w żałobie oraz warsztaty grupowe ,,Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”. Jest członkiem Stowarzyszenia GLE‑Polska.

Psychoterapię rozumie jako leczniczy proces, podczas którego osoba może pogłębić swoją relację ze sobą, wzmocnić się i nauczyć się żyć bardziej świadomie.

Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Prowadzi konsultacje i terapię w języku polskim.