Złe zachowanie dziecka lub nastolatka jest zazwyczaj skutkiem innych problemów. Często jest to niska samoocena czy brak dobrego kontaktu z rówieśnikami. Zazwyczaj wtedy występują problemy w domu i/lub w przedszkolu/szkole. Pomoc dziecku w zrozumieniu własnych zachowań oraz emocji to pierwszy krok do zmian, a tym samym szczęśliwszego dzieciństwa. Jeśli czujesz, że Twoje dziecko się od Ciebie oddala, nie słucha się, wpadło w złe towarzystwo lub zmieniło swoje dobre nawyki na złe warto umówić się na spotkanie z psychologiem.
Na pierwszą konsultację dotyczącą dziecka lub nastolatka zapraszamy rodzica lub oboje rodziców. Na spotkaniu omawiane są trudności/problemy jakie zostały zaobserwowane przez opiekunów. To także czas, aby zastanowić się jakie są zachowania i reakcje poszczególnych członków rodziny na to co się dzieje w domu i poza nim.
Podczas kolejnych wizyt psycholog/psychoterapeuta rozmawia oraz bawi się z dzieckiem (forma pracy zależy od jego wieku). W przypadku osób poniżej 18 roku życia pod koniec każdego spotkania ustalane są optymalne formy działania pomocne dla dziecka oraz członków jego rodziny.

Sesje z najmłodszymi i ich rodzicami, a także nastolatkami to regularne spotkania, które mają stałą częstotliwość (najczęściej co tydzień). Zawsze są prowadzone przez tego samego psychologa/psychoterapeutę. Na konsultację z psychologiem dziecięcym w Warszawie zapraszamy do kameralnego ośrodka zlokalizowanego na Starym Żoliborzu (5 minut na piechotę od stacji metra Plac Wilsona).

Czas trwania każdego spotkania to zazwyczaj 50 minut.

Oferujemy pomoc w obszarach Psycholog Rodzinny Warszawa, Psycholog Dziecięcy Warszawa, Psycholog Młodzieży Warszawa, Psychoterapeuta Warszawa, Psychiatra Warszawa.

Psychologowie, którzy pracują u nas z dziećmi oraz młodzieżą: